Zaczyna się rok szkolny i gorący czas zapisywania dzieci na rozliczne zajęcia. Angielski, tenis, basen, ceramika, balet, taniec nowoczesny… to i tamto. Nie ma końca tym zapisom i pomysłom. Jakieś kolejki, listy rezerwowe, przeładowane korytarze w domach kultury. A później bieg z przeszkodami po pracy przez cały semestr, żeby zdążyć zawieźć, odebrać a jeszcze dowiedzieć się, co było? Szczyt szczęścia jeśli ma się babcię, ciocię, sąsiadkę czy kogoś, kto pomoże to ogarnąć. Ale samemu? I to na przykład w modelu dużej rodziny jeszcze wszystko razy 3….. Ufffff

A pomyśleliście, że trochę z tych rzeczy możecie też robić RAZEM w domu? Wystarczy jakaś trafiona pomoc naukowa. Oczywiście zalety zajęć są niezaprzeczalne, ale codziennie i w takim pędzie?

Na przykład książka kucharska dla dzieci po angielsku. Załatwiamy dwa w jednym  – język angielski (w sumie i dla siebie i dla dziecka) i naukę gotowania – warsztaty kulinarne po angielsku, jak się patrzy. A przy starszych dzieciach, to i asysta nie musi być jakaś ogromna. Na koniec, jak dobrze pójdzie możecie nawet wylądować przy stole z kolacją w gratisie, której nie trzeba samodzielnie pichcić.

Obraz 033

Dlaczego warto pomyśleć o angielskiej książce kulinarnej dla dziecka?

1. Bo są piękne

2. Również młodsze maluchy sobie poradzą dzięki obrazkom i instrukcji „krok po kroku”

3. Wszyscy się pouczą angielskiego – duzi i mali

i wiele innych, ale nie będę już nudzić. Zajrzyjcie z nami do „The Silver Spoon for Children: Favourite Italian Recipes„. To wersja dla dzieci legendarnego bestsellera o włoskiej kuchni „Silver Spoon”.

Znajdziecie tu bardzo proste (jak to we Włoszech) jedzenie. Dla dorosłych wręcz banalne przepisy, ale dzięki temu dzieciaki powyżej 9 lat mogą większość rzeczy wykonać samodzielnie. Obrazki pomogą jeśli coś jest niezrozumiałe. Jest wesoło, kolorowo i zachęcająco. Tak jak powinno być na zajęciach pozalekcyjnych. Więc kiedy zaczynacie?

Książki kupuję zazwyczaj na Amazonie brytyjskim. Zdarzają się naprawdę dobre promocje.

Obraz 028 Obraz 029 Obraz 030 Obraz 031 Obraz 032  Obraz 036 Obraz 026

The Silver Spoon for Children: Favourite Italian Recipes

Harriet Russell (Ilustracje), Amanda Grant (Redakcja)

Wydawnictwo Phaidon

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany