Zabawa w gotowanie, dom, restaurację, bar. Urządzanie pikników dla lal i misiów. Serwowanie całej rodzinie szmacianych lodów lub drewnianych kanapek. To dzieci lubią bardzo. A rodzice też nie mają, co narzekać, zawsze można jakieś treści edukacyjne przemycić, a i czas wolny się znajdzie dla mamy i taty, jeśli dziecko dłużej posiedzi w swoim zabawkowym kąciku kulinarnym. Uwielbiam, jak dostaję pizzę ze szpinakiem, burakiem posypaną pietruszką i marchewką albo pory w czekoladzie albo inne wyimaginowane dania maluchów.

O tym, dlaczego zabawki kulinarne są fajne piszemy o tu.

A dziś zapraszamy po garść zdjęć z naszej przedniej, kulinarnej zabawy. Upały na zewnątrz, więc w południe więcej czasu jesteśmy w domu. W kuchni gorąco więc prawdziwe pieczenie zostawiamy na później. Zabieramy się do zabawy w gotowanie. Robot kuchenny Janod nasza mała szefowa otrzymała w prezencie na specjalną okazję bardzo niedawno. I jest to hit. Jakość jest bardzo zadowalająca, estetyka w naszym lekko retro klimacie. A najfajniejsze w tej zabawce jest to, że tak wiele się w niej dzieje mimo to, że nie błyszczy, nie śpiewa i nie gra, jak różne plastikowe „cudeńka”. Jak na zabawkę dość ekologiczną (drewno, materiał, karton) jest naprawdę interaktywna. Jajko można rozbić i wypada materiałowe wnętrze prosto do miseczki, a dalej można je zmiksować, bo robot się kręci i podnosi. „Mamo patrz! Jak prawdziwy!”. Ciasto można wałkować i układać na nim cząstki jabłuszka. Jedyna obawa to trwałość opakowań cukru i mleka – są wykonane z kartonu, my na pewno będziemy je chować przed tymi mniejszymi rączkami. Dla starszej kucharzącej ma to jednak dodatkowy atut – opakowania się otwierają więc w zabawie można tam coś powrzucać i przesypywać kolejno do miseczki. O na przykład takie mięciutkie pompony albo kuleczki samodzielnie wykonane na przykład z krepiny.

mikser Janodmikser Janodrobot  kuchenny Janodmikser drewnianymikser Janodrobot kuchenny Janod

robot kuchenny Janod

A oto, co wchodzi w skład zestawu Robot kuchenny Janod:

elementy drewniane – mikser, miseczka, wałek, cząstki jabłuszka do tarty, skorupka jajka

elementy materiałowe – wnętrze jajka i placuszek ciasta – spód do tarty

elementy kartonowe – mleko i cukier

robot kuchenny JanodDrugi zestaw drewnianych zabawek kulinarnych jest już z nami dłużej. I też jest świetny. Sama wybierałam i oceniam jako jeden z fajniejszych na rynku zestawów akcesoriów ogólnospożywczych. Marka Plan Toys zachwyca swoimi rozwiązaniami dotyczącymi produkcji zabawek oraz prostotą designu. O firmie Plan Toys, która należy do Plan Group można obejrzeć filmik o tu.

A wracając do zabawy to słoiczki z dżemem i z miodem się otwierają, butelki też dzieciaki chciały otworzyć, ale się nie da (może i lepiej bo taki korek dla malucha to średnio bezpieczna rzecz szczególnie jak się bawi, że pije na niby). Zestaw jedzenia i napojów Plan Toys to zabawka fajna już dla naprawdę małych kucharzy.

plan toys drewniane

Zestaw  – artykuły spożywcze Plan Toys  – składa się z 6 elementów: woda, sok pomarańczowy, ketchup, kartonik mleka, dżem i miód.

plan toys drewniane plan toys drewniane  plan toys artykuły spożywcze  fotografia kulinarna dzieci

A sesja zdjęciowa robiona była z dwóch aparatów ;-).

Będzie nam miło poczytać czy dla Waszych dzieciaków zabawa w gotowanie to coś ekstra i na dłużej czy raczej to nie są Wasze klimaty i szybko się nudzi? Jak chłopaki się w tym odnajdują? Bo nasz po skończeniu roku już szalał przy kuchence zabawkowej.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany