Wydawnictwo Kukuryku wydało bardzo udaną grę wprowadzającą dzieci w świat edukacji żywieniowej. Wiesz co jesz to gra, która spodoba się nawet nieczytającym jeszcze przedszkolakom, chociaż wczesnoszkolne dzieci będą na pewno najbardziej zachwycone.

Rozgrywka jest szybka, co jest według mnie pożądane w każdej grze rodzinnej. Graczy może być od 2 do 4. Grałyśmy we dwie i poszło nam to w jakieś 15 minut. Wykonanie gry jest bez zarzutu. Ilustracje produktów dość dobrze odwzorowują potrawy, które mają przedstawiać, co jest kluczowe dla dzieci, które nie czytają a mają rozpoznać danie tylko po obrazku. Zresztą sami możecie zobaczyć na zdjęciach, że gra jest niczego sobie 🙂

Reguły gry są dość proste, ale nie za proste, co bardzo cenię. Lubię, jak dzieci muszą pokombinować.

Cel gry to stworzenie całodniowego jadłospisu, który jest możliwie najzdrowszy. Wybieramy śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację.  W puli kart są takie, które są bardzo zdrowe, ciut mniej zdrowe i takie które są totalnie bezużyteczne w naszej diecie. Takie rozgraniczenie dla maluchów jest wystarczające. Dodatkowo gra bardzo mocno promuje picie wody! Za każdą kartę z wodą mineralną otrzymuje się ekstra 1 punktową gwiazdkę.

Gra uczy dzieci tego, że posiłki powinny zawierać dużo warzyw i owoców, być różnorodne i tego, że warto trzymać się zasady 5 posiłków dziennie, wskazuje też poprzez wielkość talerzy, które z posiłków powinny być największe.

No i jeszcze jedna dobra wiadomość – gra kosztuje około 30 złotych.

Obraz 219 Obraz 221 Obraz 230 Obraz 241 Obraz 245 Obraz 247

Obraz 227

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany