To książka, która bardzo mnie zaskoczyła.  Wierszyki do kupienia w promocji, w dużym sklepie z książkami na „E”, nie kojarzą mi się na pierwszy rzut oka z czymś, co może być wartościowe. Ale zaraz, zaraz coś mi te obrazki przypominają… Tak to Emilia Dziubak mistrzyni ilustracji dla dzieci (również ilustracji kulinarnej). Objawiła się nam w projekcie „Gratka dla małego niejadka”. Dalej przyglądam się okładce i co widzę – Chotomska wierszuje, no to już naprawdę robi się ciekawie, a co w środku? Zaskoczenie, bo są nawet przepisy i zdjęcia. No jest wszystko, czego kulinarna dusza zapragnie – zgrabne wiersze, ilustracje cudzik, przepisy całkiem z sensem i jeszcze zdjęcia z dobrym światłem.

Smakowite niespodzianki, rymowanki i rapowanki, dla niejadka i łasucha, coś dla ucha, coś dla brzucha

Książka podzielona jest na podrozdziały – Śniadania, Obiady, Podwieczorki, Kolacje i Świąteczne smakowitości dla domowników i gości. Przepisy znajdziemy między innymi na: marmoladę z gruszek, sałatkę bułgarską, naleśniki, placki ziemniaczane, surówkę z kapusty pekińskiej czy mazurek czekoladowy. Receptur ze zdjęciami, ilustracjami i instrukcjami jest 9. Większość książki to jednak wierszyki.

Nic dodać nic ująć, a jak Wam się trafi taka promocja, jak mi, to kupcie od razu kilka sztuk na prezenty dla małych kucharzy. Zajrzyjcie z nami do środka.

Wiersze dla niejadka i łasucha Wiersze dla niejadka i łasucha 02 Wiersze dla niejadka i łasucha 03 Wiersze dla niejadka i łasucha 04 Wiersze dla niejadka i łasucha 05 Wiersze dla niejadka i łasucha 06

 

P.S. tym razem są w całkiem dobrej cenie w dużym sklepie internetowym z książkami na M 😉 Zawsze warto gdzieś upolować.

Wiersze dla niejadka i łasucha

Wanda Chotomska – autorka

Emilia Dziubak – ilustracje

Wydawnictwo Wilga, 2013

Wiersze dla niejadka i łasucha. Fajny duet.
Pomysł90%
Estetyka100%
Przepisy80%
90%Punktacja
Ocena czytelników: (4 Głosy)
73%

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany