Tęsknicie za wakacjami, za podróżami? Brak Wam włoskich smaków, a może marzą się Wam azjatyckie pyszności?

Walenty i spółka ruszają w świat, czyli drugi kryminał dietetyczny Moniki Oworuszko i Wydawnictwa Mobuki, zapraszają do wspólnej podróży kulinarno-edukacyjno-przygodowej. Książka jest naprawdę naładowana wiedzą, ale wszystko jest podane w bardzo lekki i rozrywkowy sposób. Ekipa z pierwszej części kryminału rusza w świat i w ten sposób młody czytelnik dowiaduje się masę ciekawostek o różnych dietach świata i ich wpływie na zdrowie. Jesteśmy w Chinach, gdzie poznajemy sposób odżywiania Azjatów, w USA w barze szybkiej obsługi zobaczymy ogromne porcje niezdrowego jedzenia oraz poznamy panią Aktywistkę, we Włoszech bohaterowie będą degustować oliwę i poznawać walory diety śródziemnomorskiej. W Meksyku spotkamy się bliżej z Ziemniakiem, a na Dalekim Wschodzie z ziarenkiem ryżu – tym w ubranku i tym bez. Autorka porusza dużo bardzo ważnych tematów. Dzieci dowiedzą się, co to jest żywność przetworzona, a ilustracje jeszcze lepiej zobrazują ważne zagadnienia i najistotniejsze informacje. A przez całą wyprawę bohaterowie są śledzeni przez tajemniczą postać….

Książka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 6 lat. Młodszym raczej trudno będzie to wszystko ogarnąć, ale przy tłumaczeniu rodziców też dadzą radę.

Ciężko Wam zachęcić dzieciaki do zdrowego odżywiania? Spróbujcie je zaciekawić, wkręcić w ten temat dodatkową porcją wiedzy o świecie. Ta książka powinna pomóc.

Tu pierwsza część do obejrzenia.

walenty i spółka recenzja Obraz 035 s Obraz 037 Obraz 038

A już jutro niespodzianka, poznacie bliżej osobę, która stoi za tym kryminalno-dietetycznym projektem.

Walenty i spółka ruszają w świat

Monika Oworuszko

Wydawnictwo Mobuki

2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany