Draw&Cook to  projekt, który wciąga. Ogromnie. Jak zobaczycie to pierwszy raz to pochłonie Was tak, że już nie będzie odwrotu. Idea jest taka, że ilustratorzy z całego świata (profesjonalni lub amatorzy – to nie ma znaczenia) dodają do projektu swoje przepisy w formie jednostronicowej słowno-obrazkowej kompozycji. Pomysłodawcami Draw&Cook jest rodzeństwo Nate Padavick i Salli S. Swindell znane jako Studio SSS.

Pewnego razu powstała z tego wszystkiego książka, którą właśnie prezentujemy, w której jest 107 wybranych przepisów. Będąc „gigantyczną” fanką tego pomysłu chciałam mieć jego ślad u siebie w bibliotece na zawsze. Więc musiałam ją mieć. Zajrzeć do książki możemy razem , ale to co w niej zobaczycie to po prostu przepisy wybrane z morza tych, które są publikowane cały czas na stronie projektu. Więc wiadomo, czego można się spodziewać. Każdy styl, pomysł, przepis wnosi coś wyjątkowego. Ta idea to smaki kulinarne i estetyczne całego świata.

draw&cook

Obraz 096 Obraz 097 Obraz 098 Obraz 099 Obraz 091 Obraz 092 Obraz 095 Można też upolować różne pojedyncze książeczki tematyczne skomponowane po 30 ilustrowanych przepisów: drinki, vegetariańskie dania, przepisy z figami, potrawy na Boże Narodzenie -słodkie i wytrwane. Wszystkie do kupienia na Amazon.co.uk, czasami w dość dobrych promocyjnych cenach.

savoury holiday  vegetarian drinki figgy

A książki to naprawdę czubeczek piramidy kreatywności, jaką oferuje D&C. Możecie się zabawić na przykład w wyszukiwanie, kto z Polski, z jakiego konkretnie miasta dodaje projekty.

mapa cook&draw

I na pewno wszystkie zachwycą. Jest na przykład:

Małgorzata Lewandowska-Zych

i zachwycający przepis na noworoczny przepis na bigos babci – kapusta jest tu babciną twarzą 😉

Daria Solak

i jej trzy przepisy na włoskie smaki

Katarzyna Sadowska

piękne postacie w przepisach na muffinki, bezy czy szarlotkę

No, a żeby tego było mało to mam dla Was jeszcze jedną wiadomość jest też druga odsłona tego projektu podróżnicza. I tu to chyba się rozejrzę na emeryturze, bo będę wtedy mieć więcej czasu…..Ilustrowane mapy wysp, krajów, miast z całego świata – Draw&Travel.

I jak wciągnęło? Fajnie, jak wkleicie linki do przepisów, które Was najbardziej urzekły.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany