Ostatnio mogliście przeczytać u nas o 6 zasadach małego smakosza na wakacjach. Jedna z nich to opowieści kulinarno-kulturalno-krajoznawcze, które warto dzieciakom serwować w podróży. Chętniej spróbują dania, które jest bohaterem opowieści. Postanowiliśmy poszukać jakiś „pomocy” literackich na rynku w tej kwestii. Udało nam się odnaleźć trochę książek o podróżach dla dzieci. Kilka przewertowałyśmy i nawet kulinarne aspekty znaleźć w nich można.

1. Przewodniki dla dzieci Wydawnictwa Zielona Sowa autorstwa Łukasza Dębskiego a zilustrowane przez Annę Kaszuba-Dębską. Już raczej nie do kupienia, ale za to do wyłowienia w bibliotekach.

Grecja przewodnik dla dzieci

Grecja. Przewodnik dla dzieci

Autor: Łukasz Dębski , Anna Kaszuba-Dębska

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Obraz 047 Obraz 048 Obraz 049

Francja przewodnik dla dzieci

Obraz 044

Obraz 046

Francja. Przewodnik dla dzieci

Autor: Łukasz Dębski , Anna Kaszuba-Dębska

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Widziałam, że można też gdzieś wyszperać Włochy.

2. Miasta dla Młodych podróżników – krótkie książeczki z zabawnymi historyjkami na temat poszczególnych zabytków wydawnictwa ExpressMap (raczej dla starszaków). Tu o kuchni niestety niewiele, przynajmniej w części o Londynie, ale i tak książeczka jest warta polecenia.

londyn-dla-malych-podroznikow

Obraz 061Obraz 062Obraz 060

Obraz 063

Londyn dla młodych podróżników

Autor: Spingardi Marta

Ilustracje: Marianna Oklejak

Inne miasta w tej serii to:

krakow-dla-malych-podroznikow- paryz-dla-malych-podroznikow rzym-dla-malych-podroznikow-

3. Wydawnictwo Dwie Siostry prezentuje z kolei w czeskim klimacie obrazków Miorslava Saska miasta lat 60-tych Paryż, Londyn, Rzym (w przygotowaniu Nowy Jork). Tutaj o kuchni jeszcze mniej, ale ogólnie jest to książeczka raczej obrazkowa w klimacie zabawnym bardziej niż czysto edukacyjnym. Chociaż podczas spaceru, który odbywamy przez całą książkę dowiadujemy się też wielu nieoczywistych informacji. Może być też fajnym prezentem dla dorosłego, który lubi takie retro klimaty. Cykl rysownika jest zaliczany do klasyki ilustracji.

My mamy za sobą Paryż.

oto-jest-paryz- oto jest paryż oto jest paryż

2 komentarze

    • admin

      My będziemy śledzić za to Waszą podróż, szczególnie pod względem smakowym. Pozdrawiamy

      Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany