Już minął ponad miesiąc robienia drugiego śniadania do szkoły. Macie dość? Chcecie czegoś nowego, świeżego? A może uda się Wam starsze dzieciaki przekonać do samodzielnego przygotowywania śniadaniówek. Koniecznie to zróbcie! To dla nich:

A. Duża frajda

B. Przydatna umiejętność

C. Większa szansa, że zjedzą to, co sami zrobią (i nie wyląduje za kaloryferem na szkolnym korytarzu).

Jeśli szukacie inspiracji dla siebie lub dla dzieci to Joanna Gorzelińska Wam ją przygotowała w postaci książki Piramida w kuchni na wynos. To jest literatura kulinarna z misją. Bardzo wiele stron przekonuje nas, dlaczego tak ogromniaście ważne jest to, co jemy. Dowiecie się jak powinien być skonstruowany idealny lunchbox, dlaczego trzeba pamiętać o piciu wody, o co chodzi z tą otyłością w dzisiejszych czasach, dlaczego i jak trzeba czytać etykiety, co to jest GMO, jak nie marnować jedzenia i czy mięso jest ok.

Następnie wyłaniają się przepisy na różne przekąski czy napoje do zapakowania. Znajdziecie dużo bardzo prostych, zdrowych i szybkich receptur. Zebrane w jednym miejscu na pewno przyspieszą Waszą drogę do kuchni. Ta książka to ściąga jak zrobić humus, placuszki bananowe, ciasteczka owsiane, czekoladową granolę, pastę z groszku, kulki owsiane czy ciasto marchewkowe.

A na koniec kombinacje gotowych lunchboxów i wyzwanie do podjęcia dla każdego, kto chce coś pozmieniać w swoich nawykach (musicie sami sprawdzić jakie).

W książce ogromną robotę robią ilustracje, które wykonał Dennis Wojda.

Obraz 011

Piramida w kuchni na wynos   Obraz 012 Obraz 013 Obraz 014 Obraz 015

 Piramida w kuchni na Wynos

Treść: Joanna Gorzelińska

Ilustracje:Dennis Wojda

Wydawnictwo Wilga

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany