Jedna z najciekawszych i najbardziej dowcipnych propozycji kulinarnych do oglądania dla dzieci. W wersji hiszpańskiej to Telmo i Tula a w wersji polskiej Tomek i Tunia. Jest to mini kreskówka kulinarna, w której w 7 minut zabawne rodzeństwo wyczarowuje proste dania. W wymagających pomocy momentach zostaje wezwany odlotowy dziadek. Wszystko, jak to moja córka określa, „wycięte z papieru”, a dziadek „chodzi boczkiem”. Dziś puszczamy przepis na naleśniki. Tomek to lekko przekorny łobuziak a Tunia jest przykładną rozsądną kucharką. W serialu jest dużo momentów, które dzieciaki uwielbiają, kiedy Tomek wymyśla jakieś dziwadła. Chłopiec uwielbia na przykład do wszystkiego dodawać pieprzu. Cóż naleśniki czekoladowe również z pieprzem – do obejrzenia i wypróbowania na przykład TU.

nalesniki przepisŹródło: YouTube.com

Kreskówka pojawiała się w TVP. Wybrane odcinki ukazały się też na płytach DVD dodawanych do czasopism. Teraz do wyszukania na youtube.com.

Telmo i Tula prezentują też ciekawe wyczyny artystyczne w serii Art and Craft, ale te odcinki nie zostały przetłumaczone na język polski.

Naleśniki z czekoladą i pieprzem to tylko u Tomka i Tuni
Pomysł100%
Estetyka100%
Przepisy75%
92%Punktacja
Ocena czytelników: (5 Głosy)
96%

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany