Macie swoje wyobrażenie o zabawce marzeń? Ja, jak zobaczyłam pierwszy raz serię kuchenek French Cocotte, a było to długo przed tym, jak do nas ona trafiła to naprawdę chciałam być znów dzieckiem. Marka Janod to francuskie zabawki z duszą, drewniane cuda, puzzle, gry, zestawy kreatywne. Nas oczywiście najbardziej kręci strefa kulinarna, a teraz mocno się poszerzyła, ze względu na premierę kuchenek French Cocotte, u nas w domu pieszczotliwe nazwana została Francuską Kurką.

Zabawka nie jest tania, ale jeśli ktoś szykuje jakiś większy prezent np. składkowy dla malucha. Na Święta lub urodziny to zawsze można taką opcję rozważyć. Ta którą mamy ma jeszcze w dodatku podwójną albo nawet potrójną funkcję. Jest to wózek kuchnia – po prostu taki pchacz, który ułatwia dziecku naukę chodzenia. Ale ku mojemu zdziwieniu starszaki też się w to wkręcają i urządzają restaurację mobilną.

W poprzednim wpisie pisałam o naszych przygodach kulinarnych oraz o tym, dlaczego wybranie kuchenki drewnianej wydaje nam się najlepszą opcją. W skrócie – często taka kuchnia od pierwszego roku życia ( u nas już wcześniej) służy nie tylko jako zabawka, to jest po prostu mebel.

Kuchenka Janod jeździ, ma szafeczkę, która w zabawie służy jako piekarnik, a po jej zakończeniu jest schowkiem na garnuszki i inne szpargały kulinarne.  Z boku kuchenki są magnesy, do których przyczepia się przybory do smażenia i mieszania dołączone do kuchenki. Jest też garnuszek i patelnia. Od góry jak spojrzyjcie na płytę grzewczą to zobaczycie palnik w kształcie jajka i takie też pokrętła do regulacji.

Szczegóły zestawu znajdziecie tu.

A jak u nas się rozgrywały kulinarne przepychanki z nowym wózkiem – kuchnią French Cocotte, zobaczcie na zdjęciach. Idzie domowy czas, gdy na dworze ciemno i szaro buro, wtedy szczególnie doceniam takie zabawki, które potrafią zająć na całą godzinę lub nawet dłużej.

A wiecie, że cocotte to nie tylko kurka, ale też żeliwny rondel?

kuchenka janod wózek

wózek kuchnia Janod 03

kuchenka janod kuchenka janod kuchenka janod kuchenka janod   kuchenka janod wózek

drewniana kuchenka dla dzieci najlepsza

Pizza, która wylądowała w naszej kuchence French Cocotte to filcowe cudo do nauki zapinania guzików (tu piszemy o nim więcej)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany