Chcecie coś fajnego dla małego i dużego i dla całej rodziny na wspólne rozgrywki. Mamy to!

To gra Kanapka 10w1,  jednej z fajniejszych firm zabawkarskich z USA Melissa&Doug, do kupienia w Polsce, w sklepie Edukatorek – o TU. Jest to gra, która jest jedną z serii Get up & Go – zmusza nie tylko do myślenia, ale i do ruszenia się. Jest aż 10 sposobów na rozgrywkę, a my już znaleźliśmy kolejne zastosowania nie tylko do gry, ale i do zabawy (np. w kanapkową restaurację)

melissa&doug gra

kanapka10w1 gra kanapka10w1 gra

kanapka10w1 gra

A co więcej, gra kanapka 10w1, to po prostu super zabawka. Nasz dwulatek uwielbia sklejać składniki na rzepy i je rozklejać. Co znajdziecie w ogromnym pudełku?

4 materiałowe kromki chleba z rzepami, które są rękawicami (w trakcie rozgrywek wkłada się w nie ręce),

14 materiałowych składników na kanapki z rzepami (2×7 identycznych składników) – jest sałata, ser, pomidory, ogórki itp. (jest też coś fioletowego -może to dżem, ale my nazywamy to bakłażanem, bo do kanapek z serem czy szynką dżem nam średnio pasuje)

20 kart z konkretnym ułożeniem składników w kanapce

Instrukcję po angielsku z 10 propozycjami na zabawy

A w co się można bawić? Dla nas najciekawsze opcje to:

1. Rodzic pokazuje kartę przez 30 sekund. Dziecko zapamiętuje rodzaje i kolejność składników i samo układa kanapkę.

2. Wszystkie składniki leżą na podłodze. Dwie osoby zakładają kanapki-rękawice na dłonie i jak najszybciej robią kanapkę zawierającą wszystkie składniki – każdy po jednym. Nie można podwoić składników.

kanapka 10w1 foodziaki edukatorek kanapka 10w1 kanapka 10w1 edukatorek

kanapka10w1 gra foodziaki edukatorek

3. Slalom z kanapkami na głowie.

kanapka 10w1 foodziaki edukatorek

4. Pakujemy do poszewki od poduszki składniki i z zamkniętymi oczami, po kształcie i fakturze (składniki mają też fakturę!) wybieramy składniki, które potrzebne nam są do zbudowania wcześniej wylosowanej na karcie kanapki.

 gra kanapka10w1

W sumie jest 10 propozycji. Jest też kilka wersji zabawy z rzucaniem i łapaniem, my na razie mniej w tą stronę poszliśmy, ale to na pewno świetny patent do zabawy w ładną pogodę na trawie.

Dla malucha, takiego dwulatka, to super pomoc do nauki składników i kolorów, kształtów. Wyszukujemy razem składniki, układamy w kolejności. Polecam tą zabawkę od maleńkości, bo na pewno długo posiedzi w rodzinie. My wręczyliśmy ją synkowi w prezencie na drugie urodziny i wszyscy się świetnie bawili zarówno jubilat i goście, w każdym wieku.

Gra Kanapka 10w1 do kupienia w sklepie, który pewnie jeszcze niejeden raz Wam polecę – Edukatorek.

Jeśli już na Święta macie kupione prezenty, pomyślcie o feriach. My na pewno będziemy zamęczać kanapkę we wszystkie nadchodzące zimowe dni i podzielimy się wrażeniami na naszym FB.

kanapka10w1 gra foodziaki edukatorek kanapka10w1 gra (15)kanapka10w1 gra foodziaki edukatorekkanapka10w1 gra (13)kanapka10w1 gra (8)kanapka10w1 gra (9)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany