gratka dla małego niejadka foodziaki Obraz 038 gratka dla małego niejadka foodziaki gratka dla małego niejadka foodziaki gratka dla małego niejadka foodziaki

Jak dla mnie numer jeden wśród książek kulinarnych dla dzieci w Polsce. Pomysł, estetyka, przepisy ogólnie roztaczający się klimat jest obłędny w tej pozycji wydawniczej. Emilia Dziubak to ilustracyjna gwiazda, która ukrywa się za pięknymi pomysłowymi ilustracjami książek dla dzieci, nie tylko polskich. Gratka dla małego niejadka” Emilii Dziubak znalazła się wśród 100. najpiękniejszych książek świata w konkursie „4th CJ PICTURE BOOK AWARDS” w Korei. A co ciekawe i wręcz niewiarygodne autorka i ilustratorka tą właśnie książką zadebiutowała na rynku wydawniczym. Talent i nic dodać, nic ująć.

I wcale to nie jest książka dla niejadka. Dla małego smakosza, kombinatora kulinarnego, który już zaciera rączki do wspólnej zabawy w gotowanie. W książce są też propozycje zabaw i coś na kształt kolorowanki, ale my jej absolutnie nie tkniemy żadną kredką. To nasz kulinarno dziecięcy skarb. Nasza mała kuchareczka może oglądać sama i wybierać przepisy, składniki. Czasami też zaczyna inne nasze kulinarne dania próbować po swojemu zilustrować w takim stylu. Wierzę w to, że za naście lat to będzie jedna z książek jej dzieciństwa

A tu jeszcze fajna mała zajawka.

Gratka dla małego niejadka

Emilia Dziubak

Wydawnictwo Albus, 2011

Najpiękniejsza polska książka o gotowaniu dla dzieci
Pomysł100%
Estetyka100%
Treść100%
100%Punktacja
Ocena czytelników: (6 Głosy)
82%

4 komentarze

 1. mimi.mami

  Faktycznie ilustracje są przepiękne, zwaliły mnie z nóg. Uwielbiam takie książki! Mają w sobie coś co sprawia, że wyróżniają się na tle tysiąca innych.

  Odpowiedz
  • admin

   Lada dzień wrzucę recenzję jeszcze jednej kulinarno tematycznej książeczki, w której tym razem już tylko ilustracje, wykonała Emilia Dziubak.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany