lunchbox dla dzieci przepisy

Wrzucam na FB, co jakiś czas, pomysły na małe zgrabne pojemniczki, które można zapakować dzieciom do plecaka do szkoły. Jak według nas ma być w tej śniadaniówce?

Lunchbox dla dzieci – 8 foodziakowych zasad.

1. Różnorodnie, dlatego też patent z kilkoma małymi pojemniczkami jest bardzo użyteczny. Można też do dużej śniadaniówki powkładać na przykład silikonowe foremki na babeczki. A może Wam zostały jakieś pojemniki z zamrażania zupek dla niemowląt – to też się sprawdza.

2. Świeżo  – w ramach możliwości i sezonowości. Trochę zarówno warzyw i owoców.

3. Jakaś pasta lub smarowidło i coś do maczania (czasem to warzywa a czasem placki lub inne węglowodanowe rozwiązania).

Przykładowe rozwiązania

humus (tradycyjny lub z dodatkiem np. dyni, dla opornych można dodać miodu), pasta z bakłażana i fety, mus z pieczonej papryki, domowy ketchup, pesto np. z natki pietruszki i nerkowców (można połączyć z Bieluchem), serek wiejski

DO TEGO

seler naciowy, papryka surowa, marchewki lub ogórki zielone w słupki lub domowe placki, grissini, kabanosy

 

4. Przyjemniaste przegryzki, czyli orzechy i suszone owoce. To dobra opcja do poczęstowania innych dzieci.

Przykładowe rozwiązania

Żurawina, morele, daktyle (bez pestek), rodzynki, nerkowce, orzechy laskowe, włoskie (najlepiej wcześniej uprażone na patelni i wymieszane z rodzynkami, bo bywają gorzkie), uprażone pestki dyni

5. Coś na osłodę dnia. Najlepiej domowe ciasto, ciasteczko lub np. domowy dżem (lub po prostu zblendowane przesmażone owoce np.śliwki) do maczania placków.

6. Domowo. Jak najwięcej składników niech powstaje w domu. Ale oczywiście bez fanatyzmu, są też fajne produkty w sklepach tylko czytajmy skład.

7. Najlepiej niech dzieci przynajmniej częściowo samodzielnie to przygotują, albo chociaż zapakują. (Samodzielnie zrobione trudniej „odrzucić”)

8. Ulubione. Niech to będą produkty, które dziecko je w domu i które zna. Nowości lepiej wprowadzać w domu i dopiero bardziej oswojone dawać na wynos.

Czy lubicie robić drugie śniadanie dla dzieci/ z dziećmi? Czy to raczej Wasz rytuał koszmar? Jak się zaczyna myśleć takimi kategoriami różnorodności, to z czasem jest nawet całkiem niezła zabawa. A więc życzymy Wam dobrej zabawy przy lunchboxach i śniadaniówkach.

lunchbox dla dzieci przepisy lunchbox dla dzieci przepisy śniadaniówka

Pojemniczki kupione zostały w hipermarkecie Auchan, podobno są też w Kauflandzie. Coś w okolicach 10 zł. Firma Plast team.

Właśnie wypatrzyłam, że są dostępne w sklepie JULA.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany