W gospodarstwie rolnym Ludwik Majlert zielone zakupy robimy od dawna. Nie są to codzienne zakupy, bo mamy za daleko, ale sobotnio się zdarza. Dlaczego tam? Bo wszystko jest otoczone autentycznością, kameralnością i sezonowością. Jeśli są już na polu szparagi, to są o świcie zbierane i rano pojawiają się w sklepiku. Przez cały sezon czeka się na kolejne smakołyki. Na bieżąco na stronie czy FB  można śledzić informacje, co się pojawia, co się skończyło, co jeszcze będzie, a co jest już na wykończeniu. No i  jest dużo różnych wynalazków tzn. produktów, których nie ma gdzie indziej albo są, ale w stanie takim sobie. Pierwszy raz jarmuż, kiedy jeszcze nie był tak modny, jadłam właśnie stąd. Tutaj też zaopatruje się w koper włoski, rukolę na wagę, szczypiorek czosnkowy, endywię. W tym roku odkryliśmy liście musztardowca. Pycha. A jesienią zawsze wpadamy na dynie. Cała lista produktów z informacją o tym, czy są, będą czy już nie o tu.

W zeszłym roku w urodziny udało mi się być na polu bazylii u Majlertów i zbierać to, co już było lekko przerośnięte a świetnie nadawało się na pesto czy do zamrożenia. Bardzo miła akcja i możliwe, że w tym roku się powtórzy, bądźcie czujni w sierpniu.

A w ten weekend z kolei, byliśmy na spacerze po polu, organizowanym przez właściciela. Dzieci spacerowały z panią Hanią, a dorośli z panem Ludwikiem. Bardzo przyjemna wycieczka. Zobaczcie sami. Maluchy zebrały młode warzywka do łubianek. Nie wiecie nawet, jaką moc mają takie rozmowy i wycieczki dla dzieci. Jeśli macie w okolicy gospodarstwa, gdzie maluchy mogą podglądać, jak rosną warzywa nie wahajcie i jedźcie. A później niech robią swoją mini sałatkę, tak jak my. Ale o tym kolejnym razem.

Spacer po polu Majlert 01 Spacer po polu Majlert 02 Spacer po polu02 Spacer po polu 04 Spacer po polu 05 Spacer po polu 06 Spacer po polu 07 Spacer po polu 08 Spacer po polu 09 Spacer po polu 10 Spacer po polu 11 Spacer po polu 12 Spacer po polu 13 Spacer po polu 14Spacer po polu 16Spacer po polu 17   Spacer po polu01Spacer po polu 15  Spacer po polu 18 Spacer po polu 19Spacer po polu 20  Spacer po polu 21 Spacer po polu 22 Spacer po polu 23 Spacer po polu 24

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany